Leerlingsubsidie gewoon kleuter-en lager onderwijs
Kasterlee wil bijdragen aan gelijke onderwijskansen en (leer)ontwikkeling van kinderen bevorderen. Dit door scholen voor gewoon kleuteronderwijs en/of gewoon lager onderwijs in Kasterlee financieel te ondersteunen met een subsidie per leerling. Dit reglement treedt in werking op 1 september 2026.
Voorwaarden
De aanvraag gebeurt door een school voor gewoon kleuteronderwijs en/of lager onderwijs in Kasterlee.
De school ontvangt een subsidie per kleuter en/of leerling in de lagere school ingeschreven op de eerste schooldag van februari in het lopende schooljaar.
Voor de meerdaagse extra-murosactiviteiten in Plaffeien of Murgesti ontvangt de school een bijkomend subsidiebedrag per leerling dat deelnam.
De aanvraag gebeurt via het digitaal loket.
Bewijsstukken
Een kopie van het aantal ingeschreven leerlingen vastgesteld op de eerste schooldag van februari in het lopende schooljaar door Agodi.
Een bewijs van het aantal leerlingen dat deelnam aan de meerdaagse exta-murosactiviteit in partnergemeenten Murgesti of Plaffeien.
Hoe en wanneer aanvragen?
De subsidieaanvraag gebeurt via het digitaal loket op www.kasterlee.be
In te dienen vanaf de eerste schooldag van februari tot en met 30 juni van het lopende schooljaar.
Regelgeving
Bedrag van de premie
De leerlingsubsidie bedraagt:
44 euro per kleuter
36,5 euro per leerling van de lagere school
De subsidie per leerling met deelname aan de meerdaagse extra-muroactiviteit in partnergemeenten Murgesti of Plaffeien bedraagt:
75 euro per leerling
Het subsidiebedrag wordt jaarlijks op 1 januari geïndexeerd op basis van de gezondheidsindex van juli van het voorafgaande kalenderjaar.
Subsidiereglementen
Contact
- Adres
- Leistraat 83 , 2460 Lichtaart
- Bel ons
- Mail ons
