Op donderdag 2 juli zullen de elektronische sirenes tussen 8.45 en 10.15 uur getest worden in onze gemeente. Op het ogenblik van de test zal de sirene een nucleair alarmsignaal geven. Na dit signaal zal uit de luidsprekers van de sirene de gesproken boodschap ‘proefsignaal’ weerklinken.
In juli kunnen elke werkdag vanaf 9 tot 16 uur kinderen tussen 6 en 12 jaar in het bos van Rulheyde komen spelen. Inschrijven op voorhand hoeft niet. Op maandag is het gratis. De andere dagen betaal je 8 euro voor een ganse dag, tenzij met een tienbeurtenkaart, dan is het 6 euro. Een dagje bij de Speelvogels kost ook slechts 6 euro als je broer of zus die dag ook op een gemeentelijke activiteit meespeelt (kortingtarief).
Meer info
Vanaf 15 juni tot en met 14 augustus werkt het gemeentepersoneel (administratie gemeentehuis en technische dienst) met een zomeruurregeling. Hierdoor wordt het restafval vroeger opgehaald, namelijk vanaf 6.30 uur. De loketten van het gemeentehuis blijven open volgens de normale openingsuren.
Van 21 juni tot en met 30 september 2009 kan je meedoen aan de zoektocht Kasterlee Spreukelt door Kasterlee, Lichtaart, Tielen en Poederlee. Het thema dit jaar is 'sagen, legenden en sterke verhalen'. Ga op zoek naar de betekenis van de 25 spreuken en vind de 16 foto's! Er is een prijzenpot van meer dan 4000 euro. Meer info vind je op www.toerisme-kasterlee.be.
Waarom is biodiversiteit en het behoud ervan belangrijk? Wat kunnen lokale verenigingen, overheden en burgers doen om soortenrijkdom in eigen regio te behouden? Een antwoord op deze en andere vragen krijg je tijdens de infoavond biodiversiteit, gegeven door Natuurpunt Educatie i.s.m. de milieuraad op 18 juni 2009 om 20 uur in de polyvalente zaal op het gemeentehuis. Gratis toegang.
Een goed bosbeheerplan kan enkel samen met eigenaars, gebruikers en inwoners van Kasterlee opgesteld worden. Daarom organiseert de gemeente een informatiewandeling in de omgeving van de Hoge Mouw op donderdag 11 juni om 19 uur. Vertrek aan de parking (langs de Mgr. Heylenstraat, nabij het speelbos).
[Lees meer...]
Bij een aantal reispaspoorten die tussen februari 2008 en januari 2009 geproduceerd zijn, scheurt het transparant blaadje of komt het zelfs helemaal los. Je kan in dat geval gratis het reispaspoort op de dienst bevolking laten vervangen. Breng wel zeker het beschadigde paspoort mee.
Naar aanleiding van enkele pensioneringen en het uittreden van brandweermannen, is de brandweer van Kasterlee op zoek naar 5 nieuwe vrijwilligers. Kandidaten worden uitgenodigd op de informatieavond op 24 juni 2009 om 19.30 uur in de brandweerkazerne (Binnenpad 8).
De cultuurdienst stelt twee unieke zomerworkshops voor: smeden en creatief assembleren met metaal. Inschrijven kan tot 20 juni. De stage kost 240 euro inclusief opleiding, materiaal, gebruik veiligheidskleding en verzekering.
Gemeentebestuur KasterleeMarkt 12460 Kasterlee
Tel. 014 85 00 01Fax: 014 85 07 77info@kasterlee.be