Registreren Inloggen Nieuwsbrieven Stratenplan E-Loket Sitemap   Zoeken
vrijdag 30 juli 2010


vvv
ocmw
werking in uitvoering
straatnamen project
diensten » milieu » vergunningen » kappen van bomen
kappen van bomen
 


Heb ik een kapmachtiging, een natuurvergunning of een stedenbouwkundige vergunning nodig? Of mag ik de boom kappen zonder vergunning? 

We maken een onderscheid tussen bomen in bosverband en alleenstaande bomen:

 

Kappen van bomen in bosverband:

 

1. ontbossing:

·         bestemmingswijziging van bos naar niet-bos

·         aanvraag voor een stedenbouwkundige vergunning indienen bij het college van burgemeester en schepenen samen met een compensatievoorstel (zie luik ruimtelijke ordening)

2. kapping of dunning van het bos:

·         géén bestemmingswijziging, het blijft na de werken een bos

·         is het een bos zonder goedgekeurd bosbeheerplan, dan moet je een kapmachtiging aanvragen bij het Agentschap Natuur en Bos

·         is het een bos met goedgekeurd bosbeheerplan, dan moet je de kapping uitvoeren zoals aangegeven in het bosbeheerplan.

KAPPEN VAN BOMEN NIET IN BOSVERBAND:

 

De stamomtrek is groter dan 1 meter, gemeten op een hoogte van 1 meter boven de grond:

 

Dan moet je een stedenbouwkundige vergunning aanvragen bij het college van burgemeester en schepenen (zie luik ruimtelijke ordening).

 

Hierop bestaan uitzonderingen:

1.     Als aan alle voorwaarden voldaan is:

·         ze maken geen deel uit van een bos, zoals bedoeld in het bosdecreet en zijn uitvoeringsbesluiten;

·         ze zijn gelegen in een woongebied of in een industriegebied, of in een daarmee vergelijkbaar gebied, en niet in een woonparkgebied of in een daarmee vergelijkbaar gebied;

·         ze bevinden zich op huiskavels van een vergunde woning of vergund bedrijfsgebouw, maar niet op de grens met het openbaar domein;

·         ze zijn gelegen binnen een straal van maximaal 15 meter rondom de vergunde woning of het bedrijfsgebouw. 

2.     het vellen van alleenstaande hoogstammige bomen of van enkele bomen in groeps- of lijnverband omwille van acuut gevaar en mits voorafgaandelijk schriftelijke instemming van het Bosbeheer. 

3.     het vellen van hoogstammige bomen, gelegen op terreinen waarvoor een door de bevoegde overheid of bevoegde administratie(s) goedgekeurd beheersplan of beheersvisie bestaat op basis van de milieu- en natuurwetgeving, voor zover het vellen van de hoogstammige bomen als activiteit in dat beheersplan of beheersvisie is opgenomen.

De stamomtrek is kleiner dan 1 meter:

 

Vraag even bij de milieudienst na of je een natuurvergunning of -melding nodig hebt of niet.

 

 
  Afdrukken    
     
contact
 


dienst milieu
Tel. 014 85 99 27
Fax: 014 85 07 77
milieu@kasterlee.be


dienst milieu
Tel. 014 85 99 27
Fax: 014 85 07 77
milieu@kasterlee.be

 
  Afdrukken    
     
formulieren
   
  Afdrukken    
     
Gebruiksovereenkomst | Privacybeleid | Copyright 2008 Gemeente Kasterlee